Татьяна Иващенко драматург (ivaschenkodrama) wrote,
Татьяна Иващенко драматург
ivaschenkodrama

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС ПРОФЕСІЙНИХ ЧИТЦІВ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА. КИЇВ, 2011

Нещодавно в Києві пройшов IV Всеукраїнський конкурс професійних читців імені Івана Франка. Конкурс засновано у 2007 році Національною спілкою театральних діячів України з нагоди 150-річного ювілею від дня народження Івана Франка. Відтоді він став щорічним. Оцінює конкурсні покази професійне журі у складі відомих діячів українського театрального мистецтва. Нинішнього року його очолювала перший заступник Голови Національної Спілки театральних діячів України, народна артистка України Раїса Недашківська. Конкурс має  благородну і патріотичну мету: популяризація творчості Івана Франка, заохочення авторів, студентів мистецьких вузів України до сценічної інтерпретації його літературної спадщини, сприяння росту професійної майстерності, культури і духовності молоді.


Ольга Хоружинська та Іван Франко. Київ, травень 1886 р.

У 2011 році перемогу на Всеукраїнському конкурсі професійних читців імені Івана Франка здобула актриса Луганського академічного українського музично-драматичного театру Наталя Кутова, виконавиця ролі Ольги Хоружинської в виставі театру «… Мені являлася любов», за п’єсою драматурга Тетяни Іващенко «Таїна буття». Наталя Кутовая виконувала моно-виставу «Ілюзія кохання», в яку увійшли монологи Ольги Хоружинської з п’єси «Таїна буття».

Вітаємо актрису Наталю Кутовую з перемогою у конкурсі!

Джерело – радіоканал «Культура».

Краща виконавиця монологу дружини Франка

 Актриса Луганського обласного українського муздрамтеатру стала переможницею IV Всеукраїнського конкурсу читців імені Франка. Актриса Наталя Кутова привезла з Києва головний приз конкурсу, повідомляє прес-служба Луганської міськради.

У конкурсі брали участь актори професійних театрів Україні. До складу журі входили народні артисти України Раїса Недашківська, Галина Яблонська і Володимир Талашко. Учасники виконували твори Івана Франка чи інші - на тему його життя і творчості.

Актриса Луганського обласного українського муздрамтеатру стала переможницею IV Всеукраїнського конкурсу читців імені Франка. Актриса Наталя Кутова привезла з Києва головний приз конкурсу, повідомляє прес-служба Луганської міськради. У конкурсі брали участь актори професійних театрів Україні. До складу журі входили народні артисти України Раїса Недашківська, Галина Яблонська і Володимир Талашко. Учасники виконували твори Івана Франка чи інші - на тему його життя і творчості.
У виставі українського театру «Менi являлася любов» за п'єсою Тетяни Іващенко «Таїна буття» Наталя Кутова грає роль Ольги Хоружинської, дружини Франка. Для конкурсу читців Наталя підготувала монолог Ольги з цієї п'єси. У ній звучить вірш Франка «Що щастя?» та інші. За словами актриси, у виставі йдеться про особистість Івана Франка.

http://i-pro.kiev.ua/content/krashcha-vikonavitsya-monologu-druzhini-franka

В Луганському академічному українському музично-драматичному театрі відбулася прем’єра сезону

«Мені являлася любов» — так називається драма Тетяни Іващенко, сучасного драматурга, яка мешкає у Києві. Втім, авторка приїхала на виставу в луганський театр. П’єси Тетяни Іващенко посідають чільне місце в репертуарі багатьох театрів. 9 творів вже існують не тільки в друкованому вигляді, але й втілюються на сцені.

«Мені являлася любов» успішно йде в Києві вже шостий рік. Героями драми стали Іван Франко та його дружина Ольга Хоружинська. Письменниця зізналася, що як кожна жінка, хотіла бачити красиву історію кохання. Тому взяла за основу сюжету особисті взаємини Івана Франка і його дружини.

Тетяна Іващенко, драматург: «Кожна людина, яка подивиться цю виставу, вона знайде щось своє, що їй болить, і знайде, мені так здається, і якісь відповіді на запитання, які хвилюють кожну людину протягом всього життя»

Вистава про любов великої людини нібито наближає особу генія до мирського сприйняття його душі. Ім’я Івана Франка залишиться навічно, а ось життя людини, вже кануло в літу. Завданням режисера-постановника стало передати реалії переживання чоловіка та жінки.

Олександр Король, режисер-постановник: «Я, коли прийшов на репетицію, відразу сказав акторам своїм: «Хотілось би бачити виставу не про Франка і Хоружинську, а про Ванечку і Олечку. Про звичайних людей, тому що кожна людина може попасти в таку ситуацію, про їхні відчуття, про їхні відношення...»

В луганському академічному українському музично-драматичному театрі це вже третя вистава, героями яких виступають великі письменники. Ще одна прем’єра «Втеча від реальності» за сценарієм тієї ж Тетяни Іващенко відбудеться вже в цьому сезоні.

http://top.lg.ua/news/?id=3093
Tags: "...Мені являлася любов", "Таїна буття", Луганський академічний обласний музично-, Наталя Кутова
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author