Татьяна Иващенко драматург (ivaschenkodrama) wrote,
Татьяна Иващенко драматург
ivaschenkodrama

ТЕТЯНА ІВАЩЕНКО (ТАТЬЯНА ИВАЩЕНКО) УКРАЇНСЬКИЙ ДРАМАТУРГ. ПРЕМ'ЄРИ 2015-2018 РОКІВ


Феномен Тетяни Іващенко

"Щасливе життя драматурга залежить від кількості прем’єр його п’єс. І це не просто красиві слова, бо ж той, хто не побивався зі своїми п’єсами по театрах, хто не зазирав у вічі режисерам у надії побачити бодай краплину зацікавленості, хто не мріяв про власну збірку і не фантазував, як розішле друзям запрошення по Інтернету: «Приходь, у мене — ПРЕМ’ЄРА!!!» — той не може стверджувати, що він — справжній драматург.

У цьому сенсі життя Тетяни Іващенко справді можна назвати щасливим. На 9 написаних п’єс у неї — 10 постановок. Це багато. Фантастично багато, коли зважати на те, що на сьогодні проблема взаємовідносин театру та сучасної вітчизняної драматургії аж ніяк не втратила своєї актуальності.
У чому ж феномен Тетяни Іващенко? Чому, поки інші драматурги продовжують скаржитися на власну непотрібність, Тетяна не має часу на подібні балачки — їй потрібно швидко закінчувати чергову п’єсу і братися за нову, бо на них уже зачекався театр?
Тут, певне, можна говорити про декілька аспектів успіху. Перший і найголовніший: у той час, коли її колеги по перу все ще займаються міфотворенням, то сповідуючи закони авангардного театру, то впадаючи у крайнощі пошуку істини, заблукавши поміж трьох сосен, Тетяна, «не мудрствуя лукаво», у більшості п’єс виводить на сцену нашого сучасника. Такого собі українця, іноді непоказного, іноді дещо театрального, проте — знайомого. До нього не треба придивлятися і звикати, його не потрібно дешифровувати. Він не бог, навіть не напівбог, просто живеться йому дещо цікавіше, ніж тим, хто сидить у залі.
Тому й не дивно, що на Тетяниних виставах завжди аншлаги — адже тут глядач не відчуває, що його обдурено: гра, яку йому пропонують, хоч і має нескладні правила, проте грають у неї по-чесному..."

Журнал “Контрамарка”, 9 (ноябрь 2005)

Леся ВОЛОШИН

******************************************************************
"Тетяна Іващенко- один з тих сучасних українських драматургів, хто не тільки викликає інтерес у глядача, а й чарує його багатством душі ..."

Галина Дутчак
. "Спалах"
Газета "Літературна Україна", №32, 1 жовтня 2009 р.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
"Исцеление здесь, если перевести его в эквивалент полунаучных терминов называется Empty Trash. 
Об этом, или почти об этом премьерное представление Молодого театра - "Empty Trash (Сжигаем мусор)", по пьесе на сегодня известного, современного, а главное – живого драматурга – Татьяны Иващенко. Достоевский об этой теме тоже думал, но писать не осмелился."

Ярослав Кравченко. "Юрий Одинокий сжигает мусор".
Журнал "Контрамарка", октябрь 2009 г.


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

"Взагалі, життя Івана Франка – бездонна криниця доля натхнення митців. Але чомусь так складається, що ми не завважуємо своїх геніїв, нас не тривожать їхні болі та печалі. Хоча зараз-таки мушу сама собі заперечити, бо хочеться розповісти про історію стосунків Ольги Хоружинської та Івана Франка через погляд унікального драматурга Тетяни Іващенко. Саме вона мала сміливість вперше поглянути на стосунки цих двох неординарних людей. Відкритим, щирим поглядом і написала п’єсу «Таїна буття», вивівши на сцену лише їх двох – Ольгу та Івана, власне так, без пафосу, як простих людей, яким, як і усім смертним довелося пережити всі болі та печалі почуттів. Крок за кроком Тетяна Іващенко проходить життям цих двох самотин, крива їхніх стосунків робить найнесподіваніші виверти, від надії та віри і світле і радісне життя до найстрашнішої миті розп’яття божевіллям."

Богдана Боднар. "Уміннія любити або таїна буття".
Газета Культура і життя», вересень №37 2011р.
Журнал "Кіно-концертний Київ", жовтень 2011.


ТЕТЯНА ІВАЩЕНКО народилася і живе в Києві. Закінчила Національний університет культури та мистецтв. Багато років працювала в Київському державному інституті театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого.
Тетяна Іващенко написала 17 п’єс,
12 поставлено в
22 театрах України і за кордоном, створено 44 вистави.

2013 – “ІХ Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості ім. Марії Заньковецької (Ніжин). Диплом “За вірне служіння театру”.

2014 – XVI Міжнародний театральний фестиваль “Мельпомена Таврії” (Херсон). Диплом у номінації “Творчій пошук в сучасній українській драматургії”, п’єса “Ідзанамі” (“Ідзанамі богиня, яка вабить”).

2014 – «За вагомий особистий внесок у розвиток української культури, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм» Тетяні Іващенко вручено Почеcну Відзнаку Міністерства культури України «За досягнення в розвитку культури і мистецтв».


ПЕРСОНАЛЬНИЙ САЙТ ТЕТЯНИ ІВАЩЕНКО
http://tatianaivaschenkoteatr.com.ua/

Сайт драматурга Тетяни Іващенко оловна сторінка

П Р Е М' Є Р И  2018

14, 17, 27 лютого 2018 нова прем’єра – “Таїна буття”.
Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В.Г. Магара.
10-та, ювілейна постановка п’єси “Таїна буття”!

27 лютого в рамках Міжнародного театрального фестивалюAndriyivskyFest.UkrainianFormat вистава Запорізького академічного театру ім.Магара “ТАЇНА БУТТЯ” пройде в Києві, театр “Колесо”.
Квитки тут https://kontramarka.ua/…/kievskij-akademiceskij-teatr-koles…


П Р Е М' Є Р И  2017


{C}{C}{C}{C}

16-17 грудня в Телетеатрі (м. Дніпро)
відбудеться прем’єра вистави “Скажена голубка”. Cповідь
всесвітньовідомої мексиканської художниці Фріди Кало.

П’єса Тетяни Іващенко.
Режисер-постановник вистави – засл. артистка України Людмила Колосович.
Грає Світлана Сушко, пластика - Ольга Тихоненко.
https://youtu.be/Cgv5bSFi8EQ
https://www.facebook.com/events/1904515469877725/

26 листопада 2017 року
у Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі ім.
Юрія Дрогобича (м. Дрогобич) відбудеться прем’єра модерн-балету «EMPTY TRASH».
П’єса Тетяни Іващенко.
Режисер-постановник – Влад Сорокін, головний балетмейстер Сергій Дмитрієв.
{C}{C}{C}{C}{C}

20 та 22 квітня 2017 року в Сумському обласному театрі для дітей та юнацтва (ТЮГ) відбулася прем'єра  вистави "Таїна буття".

Режисер-постановник Сергій СИДОРЕНКО, сценографія – засл. художник України Едуард ЛЕДНЬОВ. Художник по костюмах – Ольга Ледньова.  Музичне рішення – Вадим Шерстюк.

                        

“Іван Франко”Вадим ШЕРСТЮК, “Ольга Хоружинська”Наталія ШУЛЬЖЕНКО. “Мара Івана”- Юрій Січевський, “Мара Ольги” – Алевтина Радіонова.П Р Е М' Є Р И  2016
27 та 28 грудня 2016 року в Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відбулася прем'єра вистави "Таїна буття".
Режисер-постановник вистави Андрій Май: “Чим  було наповнене життя Івана Франка? Якими споминами? Якою реальністю? Що, зрештою, лишається після кожного нас? Як не загубити себе в світі, який грає з тобою? Кожна людина сама долі своєї творець? На ці риторичні питання ми спробуємо відповісти нашою виставою”.

Грають:

*********************************************************************************************************************
24 грудня у Херсонському обласному музично-драматичному театрі ім. Микола Куліша відбулась прим'єра моновистави "Лицар храму". Режисе-постановник вистави - головний режисер театру Сергій Павлюк. Виконавець ролі "Степана" - Валерій Гайфуллін.***********************************************************************************************************************

13 листопада 2016 року у Cумському обласному академічному театрі драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна відбулася нова прем'єруа - Тетяна Іващенко "Замовляю любов".

Режисер-постановник – засл. артистка України Олена Зарицька.
zamov_lubov2


***********************************************************************************************************************

5 жовтня 2016 року у Запорізькому академічному обласному українському драматичному театрі ім. В.Г. Магара відбулая нова прем'єруа - Тетяна Іващенко "Замовляю любов". Історія, яка може статися з кожним. Режисер-постановник - Т. Лещова; художник-постановник - Н. Дворянкіна; музичне оформлення - заслужена артистка України С. Ващенко; балетмейстер-постановник - Т. Боброва.
***********************************************************************************************************************
8 вересня 2016 року у Вінницькому обласному академічному українському музично-драматичний театрі ім. М.К. Садовського відбулася нова прем’єра.

Тетяна Іващенко “Ідзанамі. Богиня, яка вабить” (за романом А. Барикко «Шовк»).
Режисер-постановник — нар.арт. України Таїсія Славінська. Художник-постановник — засл. діяч мистецтв України Андрій Александрович-Дочевський. Музика — Іван Небесний.  Фото – засл. діяч мистецтв України Зорій Файн.

**********************************************************************************************************************

18 червня 2016 р.  Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр показав прем’єру вистави “Ідзанамі”. Театр тимчасово працює у Сєвєродонецьку. Художній керівник театру – заслужений діяч мистецтв України Володимир Московченко.

Режисер-постановник сичтави – Сергій Павлюк (головний режисер Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша).


***********************************************************************************************************************

5 травня 2016 р. відбулась прем’єра вистави “Лицар храму”. Це сучасна притча про війну, лицарські чесноти, гідність, братовбивство, реінкарнацію душ. Львівський обласний академічний музично-драматичний театр ім. Юрій Дрогобича.  https://www.facebook.com/teatr.drohobych/?fref=ts
***********************************************************************************************************************
11-12 квітня 2016 року Телетеатр Дніпропетровська представив моновиставу “Жінка, яка йшла поруч” за п’єсою Тетяни Іващенко “Таїна буття”.

http://teleteatr.com.ua/

***********************************************************************************************************************


13 та 14 січня 2016 року в Першому академічному українському театрі для дітей та юнацтва (Львів) - прем'єра вистави "EMPTY TRASH". Режисер-постановник - Володимир Борисюк.
http://nashteatr.lviv.ua/vystavy/emptyyrash


П Р Е М' Є Р И  2015

Київський академічний драматичний театр на Подолі.
30, 31 жовтня та 1 листопада 2015 року  відбулась прем’єра комедії для дорослих «Замовляю любов». П’єса Тетяни Іващенко. 

Режисер-постановник вистави Сергій Павлюк. У ролі Віри Миколаївни, самотньої жінки, яка, засліплена коханням, потрапляє на гачок до ловеласа, — засл. артистка України Лариса Трояновська. Грають: В’ячеслав Довженко та Ірина Грищенко. Ця п’єса — яскравий приклад того, що будь-яке правило має свої винятки. Якщо сучасні драматурги в один голос скаржаться на те, що сучасний театр їх ігнорує, то цю драму Тетяни Іващенко українські режисери просто-таки обожнюють. Тривалий час вона йшла у Київському українському малому драматичному театрі , її ставили у Ніжині, Вінниці, Луцьку, Дрогобичі, Львові, Житомирі…

Мова у виставі йде про стосунки чоловіка та жінки, про любов і ненависть, про справедливість і про брехню, про моральний вибір людини. А це вічні теми. Але не забувайте, що це комедія! По ходу дії зал кілька разів вибухне від сміху, завдяки смішним ситуаціям та виразній акторській грі. А ще будуть сцени флірту та полум’яної пристрасті. Вас чекає несподівана розв’язка.


http://www.theatreonpodol.com/ukr/plays/zamovlyayulyubov

******************************************************************************************************************************
Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. Миколи Куліша.
Виставу “Рольові ігри”, п’ єса “Спалюємо сміття (EMPTY TRASH)” .
Режисер-постановник вистави - Сергій Павлюк.
Прем'єра відбулася 25 та 26 квітня 2015 року.http://teatrkulisha.org/

*********************************************************************************************************************************************************************

Львівський обласний музично-драматичний театр ім. Юрія Дрогобича (м. Дрогобич).

1 лютого 2015 року  відбудеться прем'єра вистави “АЙСЕДОРА (ЗА КРОК ДО КОХАННЯ)”.

За драмою Тетяни Іващенко "Мне тесно в имени своем...".

Режисер-постановник – Влад Сорокін.

1513744_799347720149377_4014349127161923755_n 640 10943066_799347556816060_44587081694423640_n 640

IMG_8304 (1) 640
Світлини театру:
http://www.theatre-in-drohobych.com.ua/chanells/show/353

16248160758_38af255c7b_z
16249928579_e1d4500990_z
16436142005_b713936e6a_z

Вистава 1 лютого  2015 року.  Львівський обласний музично драматичний театр ім. Юрія Дрогобича .

“АЙСЕДОРА (ЗА КРОК ДО КОХАННЯ)”. Світлини Анастасії Канарської - Anastasia Kanarska

Tags: "Айседора (За крок до кохання)"
Subscribe

Comments for this post were disabled by the author